چگونه یك صفحه را ذخیره و نامگذاری كنیم؟

یك اشكال در برنامه می‌تواند ساعت‌ها كار شما را از بین ببرد. بنابراین برای جلوگیری از این امر، عادت كنید كه كارهای خود را ذخیره كنید.
صفحه را ذخیره كنید
در حالی كه فایل صفحه‌ای كه روی آن كار می‌كنید در یكی از دیدها باز است، از منوی File ، گزینه Save را انتخاب كنید.
یك اسم وارد كنید
اولین باری كه یك فایل را ذخیره می‌كنید، كادر محاوره‌ای Save As ظاهر می‌شود. یك اسم كوتاه و با معنی در كادر File name تایپ كنید. خوب است كه برای هماهنگی، اسم تمام فایل‌ها را با حروف كوچك تایپ كنید. لازم نیست كه پسوند .htm را تایپ كنید
می‌توانید عنوان صفحه را وارد كنید. این عنوان در بالا و سمت چپ پنجره مرورگر بازدیدكننده و در همان نواری كه كادر Close قرار دارد ظاهر می‌شود. برای اضافه كردن یك عنوان با معنی به صفحه، روی Change title كلیك كنید.

یك عنوان تایپ كنید
در كادر محاوره‌ای Set Page Title ، یك عنوان جدید و با معنی تایپ كنید و روی Ok كلیك كنید.

تغییرات را ذخیره كنید
در كادر محاوره‌ای Save As، روی دكمه Save كلیك كنید تا این صفحه با اسم و عنوانی كه وارد كردید ذخیره شود.

Save Embedded Files
فایل‌های تعبیه شده را در همان پوشه صفحه ذخیره می‌كند. فعلاً، روی Ok كلیك كنید تا تمام فایل‌ها در یك پوشه قرار گیرند. (در بخش 7 «كار با وب‌ها»، بیشتر در مورد كادر محاوره‌ای Save Embedded Files یاد خواهید گرفت.)

*توجه *
Save As
بعد از ذخیره كردن یك فایل برای اولین بار، گزینه Save از منوی File ، كادر محاوره‌ای Save As را باز نمی‌كند. برای ذخیره كردن یك كپی از صفحه‌ای كه روی آن كار می‌كنید، باید از منوی File ، گزینه Save As را انتخاب كنید و یك اسم جدید به صفحه بدهید و بقیه مراحل این كار عملی را دنبال كنید.

اسم‌های ساده
وقتی كه اسمی برای یك فایل تایپ می‌كنید، از كاراكترهای خاصی مانند ستاره یا علامت دلار($) استفاده نكنید. همچنین از فاصله استفاده نكنید زیرا بسیاری از سرورهای وب، چنین فایل‌هایی را قبول ندارند.  • 100 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 مارس 2016

آخرین دیدگاه های چگونه یك صفحه را ذخیره و نامگذاری كنیم؟

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...