چگونه یك زمینه را تغییر دهیم؟

یكی از مشكلات زمینه‌ها، این است كه همه با زمینه‌های یكسان شروع می‌كنند. ساعت‌ها وقت صرف می‌كنید و سایت خود را ایجاد می‌كنید و بعد می‌بینید كه صفحه وب شخص دیگری، همین ظاهر را دارد، مسأله‌ای نیست. می‌توانید زمینه‌ها را طوری تغییر دهید كه دوست دارید. اگر از رنگ خاصی خوشتان نمی‌آید، آن را حذف كنید. فونت‌های مورد علاقه خود را انتخاب كنید، تصاویر گرافیكی جدید اضافه كنید و زمینه زیبایی ایجاد كنید كه منحصر به شما باشد.

كادر محاوره‌ای Themes را باز كنید
وب (یا صفحه) مورد نظر را در دید Page باز كنید و از منوی Format گزینه Theme را انتخاب كنید تا كادر محاوره‌ای Themes باز شود.

نمونه زمینه را مشاهده كنید

یكی از زمینه‌های لیست را انتخاب كنید. روی دكمه modify كلیك كنید تا شروع به تغییر دادن گزینه‌های زمینه كنید. كادر محاوره‌ای طوری تغییر می‌كند كه شامل چند دكمه ویرایش شود.

انتخاب رنگ‌ها

برای تغییر دادن طرح رنگ زمینه، روی دكمه Colors كلیك كنید. كادر محاوره‌ای Modify Theme برای كار كردن با رنگ‌ها باز می‌شود.

نمونه طرح رنگ‌ها را مشاهده كنید
یكی از طرح رنگ‌ها را انتخاب كنید و به تأثیری كه این انتخاب، بر رنگ فونت، هایپرلینك و پس زمینه در كادر Sample of themes در كادر سمت راست دارد توجه كنید.

مشخص كردن رنگ تك تك عناصر
اگر می‌خواهید رنگ تك تك عناصر مانند هایپرلینك‌ها و پس زمینه صفحه را مشخص كنید روی برگه Custom كلیك كنید. از لیست Item، آیتمی كه می‌خواهید تغییر دهید را انتخاب كنید و بعد، یكی از رنگ‌های لیست Color را انتخاب كنید. به تأثیر انتخاب خود در كادر Sample of Theme توجه كنید.

Normal Colors یا Vivid Colors را انتخاب كنید
وقتی كه طرح مورد نظر را انتخاب كردید، بسته به نظر خود، یكی از گزینه‌های Vivid Colors یا Normal Colors را انتخاب كنید.

تغییر تصاویر گرافیكی زمینه

برای تغییر دادن تصاویر زمینه، روی دكمه Graphics در كادر محاوره‌ای Themes كلیك كنید. كادر محاوره‌ای Modify Themes برای كار با تصاویر گرافیكی باز می‌شود.

انتخاب آیتم مورد نظر
از لیست Item، ناحیه‌ای كه حاوی تصاویر گرافیكی مورد نظر است را انتخاب كنید. در این مثال، تصمیم گرفتم كه تصویر گرافیكی Banner را تغییر دهم.

جایگزین كردن تصویر
برای جایگزین كردن یك تصویر گرافیكی با تصویر گرافیكی موردنظر، روی دكمه Browse كلیك كنید، فایلی كه می‌خواهید استفاده كنید را پیدا كنید و روی Open كلیك كنید. تصویر جدیدی كه انتخاب كرده‌اید در قسمت Sample of Theme ظاهر می‌شود.

تغییر دادن فونت‌‌‌های استفاده شده در تصاویر گرافیكی
با انتخاب برگه Font می‌توانید فونت یك تصویر گرافیكی (مثلاً تصویر نوار یا دكمه) را تغییر دهید. آیتمی كه می‌خواهید تغییر دهید را از لیست Item در بالای كادر محاوره‌ای انتخاب كنید. از لیست Font ، نوع فونت را انتخاب كنید. بعد شیوه، اندازه و ترازهای افقی و عمودی آن را تنظیم كنید، برای مشاهده تأثیر تغییرات، به كادر Sample of theme مراجعه كنید بعد روی Ok كلیك كنید.

انتخاب شیوه متن
روی دكمه Text در كادر محاوره‌ای Themes كلیك كنید تا فونت و شیوه فونت متن بدنه و عنوان صفحات خود را انتخاب كنید. توجه داشته باشید كه تغییراتی كه با استفاده از دكمه Text انجام می‌دهید بر متنی كه در بالای هر تصویر گرافیكی در صفحه ظاهر می‌شود تأثیری ندارد. (متن تصاویر گرافیكی با استفاده از دستورالعملهای مرحله 10 تغییر می‌یابند)
انتخاب متن
از لیست Item ، قسمتی از متن كه می‌خواهید تغییر دهید را انتخاب كنید. برای مثال، برای تغییر دادن متن اصلی صفحه، Body را انتخاب كنید. گزینه‌های مرتبط با فونت را انتخاب كنید و روی Ok كلیك كنید.

زمینه را ذخیره كنید
در كادر محاوره‌ای Themes، روی دكمه Save كلیك كنید تا تغییرات زمینه، ذخیره شوند (زمینه‌های پیش فرض، در فایل‌های فقط خواندنی ذخیره می‌شوند كه نمی‌توان آنها را رونویسی كرد.بنابراین FrontPage از شما می‌خواهد تا برای زمینه تغییر یافته، یك اسم جدید وارد كنید.)

زمینه جدید را نامگذاری كنید
در كادر محاوره‌ای Save Theme كه ظاهر می‌شود، یك اسم با معنی برای زمینه وارد كنید. روی دكمه Ok كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Save Themes بسته شود. دوباره روی Ok كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Themes هم بسته شود.

*توجه *
زمینه‌های تغییر یافته می‌توانند كل سایت را تغییر دهند
تغییراتی كه در رنگ ، تصاویر گرافیكی و متن زمینه ایجاد می‌كنید می‌توانند بر تمام صفحات سایت یا فقط صفحات انتخاب شده در سایت تأثیر بگذارند. قبل از اینكه زمینه تغییر یافته را ذخیره كنید و كادر محاوره‌ای Themes را ببندید، گزینه Apply Theme to مورد نظر را در گوشه سمت چپ و بالای كادر محاوره‌ای Themes انتخاب كنید. اگر گزینه Selected Page(s) را انتخاب كنید، تغییر زمینه فقط بر صفحه باز شده تأثیر می‌گذارد (و اگر All Pages را انتخاب كنید، تغییر زمینه روی تمام صفحات تأثیر می‌گذارد ـ مترجم) . اگر هم بخواهید كه تغییرات در چند صفحه اعمال شود(نه فقط بر صفحه باز شده یا كل صفحات)، ابتدا دید Folders را باز كنید و صفحات مورد نظر را با نگه داشتن كلید Shift انتخاب كنید. بعد از منوی Format گزینه Theme را انتخاب كنید.  • 100 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 مارس 2016

آخرین دیدگاه های چگونه یك زمینه را تغییر دهیم؟

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...