چگونه یك زمینه را انتخاب و اعمال كنید؟

بكار بردن یك زمینه روی صفحات، ساده‌ترین راه برای ایجاد یك سایت وب با ظاهر زیباست. رنگ‌ها و تصاویر گرافیكی از قبل تنظیم شده زمینه، باعث می‌شوند كه صفحات شما سازماندهی شده و حرفه‌ای به نظر رسند. در حین ایجاد سایت، هر وقت بخواهید می‌توانید یك زمینه انتخاب كنید و بعداً اكر نظرتان عوض شد با چند كلیك، آن را تغییر دهید. اگر تصمیم بگیرید كه یك زمینه جدید برای سایت خود انتخاب كنید
صفحه‌ای كه می‌خواهید تغییر دهید را در دید Page باز كنید و از منوی Format، گزینه Theme را انتخاب كنید تا كادر محاوره‌ای Themes باز شود.

انتخاب كنید
یكی از زمینه‌ها را از لیست زمینه‌های كادر محاوره‌ای Themes انتخاب كنید. نمونه‌ای از هر زمینه در كادر سمت راست نشان داده می‌شود و نشان می‌دهد كه نوار بالایی ، متن و تصاویر گرافیكی چگونه به نظر خواهند رسید.

از رنگ‌های زنده استفاده كنید
اگر می‌خواهید از فونت‌ها و پس زمینه‌های رنگی استفاده كنید، گزینه Vivid Colors را انتخاب كنید. به تأثیری كه این گزینه بر شیوه عنوان نمونه در كادر سمت راست دارد توجه كنید.
از Active Graphics استفاده كنید
اگر می‌خواهید زمینه‌ای كه انتخاب كرده‌اید از تصاویر گرافیكی جالب توجه (مانند دكمه‌هایی كه وقتی به آنها اشاره می‌كنید تغییر می‌كنند) استفاده كند، گزینه Active graphics را انتخاب كنید. به تأثیری كه این گزینه بر دكمه‌های هایپرلینك شده و نشان‌ها دارد توجه كنید.

استفاده از یك تصویر پس زمینه
برای اینكه بجای رنگ از یك تصویر برای پس زمینه استفاده كنید، گزینه Background Picture را انتخاب كنید
بجای تغییر دادن كد HTML در هر صفحه، می‌توانید یك سند خارجی ایجاد كنید كه شیوه‌های صفحه را تعریف كند (Cascading Style Sheet یا Css) و به این صورت یك زمینه را روی سایت اعمال كنید. برای این كار، گزینه Apply using Css را انتخاب كنید. این گزینه باعث می‌شود كه در مرورگرهای مختلف، سازگاری وجود داشته باشد. برخی مرورگرهای قدیمی، از استاندارد CSS پشتیبانی نمی‌كنند. اگر می‌دانید كه بازدیدكنندگان از آخرین نسخه Netscape Navigator یا Internet Explorer استفاده می‌كنند (در اینترانت، اینگونه است)، این گزینه را انتخاب كنید. در اكثر موارد، این گزینه را انتخاب نكنید.

زمینه را اعمال كنید

روی دكمه Ok كلیك كنید تا زمینه مورد نظر انتخاب شود و روی صفحه وب اعمال شود  • 104 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 مارس 2016

آخرین دیدگاه های چگونه یك زمینه را انتخاب و اعمال كنید؟

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...