چگونه از يك رنگ، نمونه‌گيري كنيم؟

اگر يكي از رنگ‌هاي آرم شركت شما در منوي رنگ‌هاي Frontpage موجود نباشد چه كاري انجام مي‌دهيد؟ شما مي‌توانيد منوي Custom Color را در هر جايي كه مي‌توانيد يك رنگ را انتخاب كنيد باز كنيد. در اين مثال، مي‌خواهيم رنگ يك عنوان را همرنگ آرم شركت نماييم بنابراين از رنگ تصويري كه در Frontpage باز شده است نمونه‌گيري خواهيم كرد.

انتخاب متن
ابتدا متني كه مي‌خواهيد رنگ آن را نمونه گيري كنيد (در اين مثال، Accordions) را انتخاب كنيد.

انتخاب رنگ فونت
روي فلش دكمه Font Color در نوار ابزار Formatting كليك كنيد. يك منوي كشويي باز مي‌شود.

More Colors را انتخاب كنيد
از منويي كه باز مي‌شود، More Colors را انتخاب كنيد تا كادر محاوره‌اي More Colors باز شود.

محل پنجره را تنظيم كنيد

كادر محاوره‌اي More Colors را طوري جابجا كنيد كه بتوانيد رنگي كه مي‌خواهيد نمونه گيري كنيد را در ناحيه پشت كادر محاوره‌اي مشاهده كنيد. در اين مثال، مي‌خواهم رنگ مورد استفاده در تصوير سيب را نمونه گيري كنم. اگر مي‌خواهيد رنگي را از تصويري در برنامه ديگر نمونه گيري كنيد، پنجره آن برنامه را باز كنيد و بعد تصوير مورد نظر را باز كنيد.

استفاده از قطره چكان
براي انتخاب يك رنگ از صفحه، روي دكمه Select كليك كنيد. اشاره گر به شكل يك قطره چكان در مي‌آيد. (اگر قبل از انتخاب رنگ، روي دكمه ديگري كليك كنيد، دوباره بايد روي Select كليك كنيد تا اشاره گر به شكل قطره چكان در آيد.)

قطره چكان را در صفحه حركت دهيد. كادر New، رنگي كه اشاره‌گر روي آن است را نشان مي دهد. شما مي‌توانيد يك رنگ را از هر جايي از صفحه (نوار منو، تصاوير، دكمه‌هاي ديگر و …) بگيريد. اشاره‌گر را روي رنگ مورد نظر در صفحه ببريد و كليك كنيد تا اين رنگ انتخاب شود. روي OK كليك كنيد تا كادر محاوره‌اي More Colors بسته شود. متن انتخاب شده به رنگ انتخابي در مي‌آيد.

انتخاب مجدد رنگ
براي استفاده مجدد از رنگ نمونه گيري شده، متني كه مي‌خواهيد رنگ كنيد را انتخاب كنيد، منوي Font Color را باز كنيد و رنگ مورد نظر را از صفحه زير Document Colors انتخاب كنيد  • 83 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 مارس 2016

آخرین دیدگاه های چگونه از يك رنگ، نمونه‌گيري كنيم؟

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...