راه اندازی سایت فروش اینترنتی

سعی می کنم این مطلب رو بصورت کاملا واضح و بدون استفاده از لغات و کلمات تخصصی براتون بنویسم تا کامل و واضح متوجه بشید.

فدم اول: نام مغازه

شما برای راه اندازی یک فروشگاه باید ابتدا نام مغازه خودتان را انتخاب کنید. نام سایت هم دقیقا به معنای همان نام مغازه می باشد. در ابتدا یک نام مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنید. انتخاب یک نام خوب در پیشرفت رشد کسب و کار شما اهمیت بسیاری دارد

قدم دوم: ثبت نام مغازه در دنیای وب

برای ثبت کردن نام مغازه اینترنتی خود در دنیای وب باید دامنه سایت خود را ثبت کنید.

دامنه همان آدرس اینترنتی سایت شماست. مثلا دامنه سایت اکسپرس می شود: expres.ir و دامنه سایت گوگل هم: google.com

دامنه ها شامل نام و پسوند هستند. نام دامنه اکسپرس expres و پسوند دامنه آن ir هست.

پسوند های دامنه هر کدام معنی و مفهوم خاصی دارند. در ایران دو پسوند متداول برای ثبت دامنه وجود دارد. پسوند ir به معنای ایرانی بودن و پسوند com به معنای جهانی بودن سایت شماست.

حالا اگر نام مغازه شما اکسپرس هست با توجه به نام اکسپرس و با توجه به محدوده فعالیت خود باید دامنه خود را ثبت کنید. مثلا اگر موضوع کاری شما فروشگاهی باشد بهترین نام برای دامنه شما expresshop می باشد.

قدم سوم: اجاره مغازه

ما وقتی مغازه ای راه اندازی می کنید برای قرار دادن ویترین و محصولات خود نیاز به یک فضا دارید و برای اینکار باید جایی را اجاره کنید.

بحث هاستینگ دقیقا همین هست. شما برای نگهداری ویترین و محصولات فروشگاه خود باید جایی را اجاره کنید تا فایل ها و نوشته های شما روی آن قرار بگیرد تا کاربران بتوانند بصورت ۲۴ ساعته به آن دسترسی داشته باشند.

قدم چهارم: ساخت ویترین مغازه

شما بعد از راه اندازی مغازه بلافاصله به یک ویترین خوب برای قرار دادن محصولات و خدمات خود نیاز دارید تا مشتری بتواند به راحتی تمامی محصولات شما را مشاهده کند.  • 88 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 3 مارس 2016

آخرین دیدگاه های راه اندازی سایت فروش اینترنتی

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...