راهنمای گام به گام و تصویری نصب ویندوز 10

راهنمای گام به گام و تصویری نصب ویندوز 10

اگر می‌خواهید ویندوز 10 را روی یک کامپیوتر واقعی نصب کنید، فایل ISO را روی یک DVD کپی کنید یا با استفاده از آن یک حافظه‌ی فلش bootable بسازید. اگر می‌خواهید ویندوز 10 را روی ویرچوال ماشین نصب کنید، لازم نیست کار خاصی با فایل ISO بکنید.

از اینجا به بعد بیشتر کارها به عهده‌ی دکمه‌ی Next خواهد بود.

برای راحتی کار در ادامه مراحل نصب شدن ویندوز 10 را با هم مرور می‌کنیم. وقتی برای اولین بار کامپیوترتان را با فایل نصب ویندوز ده بالا می‌آورید، چنین تصویری خواهید دید:

1
روی گزینه‌ی Next کلیک کنید تا وارد پنجره‌ی بعدی شوید. در این پنجره گزینه‌ی Install Now را خواهید دید که به وضوح باید روی آن کلیک کنید:
2

در پنجره‌ی بعدی دو گزینه‌ی Upgrade و Custom را خواهید دید. برای آنکه کنترل بیشتری روی نصب ویندوز 10 داشته باشیم باید گزینه‌ی Custom را انتخاب کنیم.
3

در گام بعدی باید مشخص کنید ویندوز 10 در کدام درایو نصب شود. شاید لازم باشد در این مرحله هاردتان را از نو پارتیشن‌بندی کنید و یک پارتیشن جدید برای ویندوز 10 بسازید. فرض می‌کنیم با این موارد آشنا هستید و خودتان می‌توانید از عهده‌ی کار بر بیایید. ضمن اینکه اگر پیش از این ویندوز نصب کرده باشید، با این مرحله به خوبی آشنایی دارید.
4

روی گزینه‌ی Next کلیک کنید تا نصب ویندوز آغاز شود:
5

بعد از آنکه فایل‌های مربوطه روی سیستم‌تان کپی شد، کامپیوتر ریستارت خواهد شد و شما وارد مرحله‌ی تنظیمات شخصی ویندوز خواهید شد. برای راحتی کار می‌توانید گزینه‌ی Use express settings را انتخاب کنید.
6

در مرحله‌ی بعدی می‌توانید وارد حساب کاربری مایکروسافت خودتان بشوید. پیشنهاد ما این است حتما این کار را بکنید تا از امکانات و ویژگی‌های جدید ویندوز 10 کاملا بهره ببرید.
7

بعد از این‌که نام کاربری و گذرواژه‌ی مایکروسافت‌تان را وارد کردید، یکی دو مرحله را برای تایید حساب کاربری پشت سر بگذارید که مراحل ساده‌ای هستند و ما در اینجا آنها را نشان نمی‌دهیم. حتما به راحتی می‌توانید آن مراحل را هم پشت سر بگذارید.
در مرحله‌ی بعد ویندوز از شما می‌پرسد که کامپیوترتان را چطور تنظیم کند. پیشنهاد ما این است که گزینه‌ی Set this up as a new PC instead استفاده کنید و بعدا هر تنظیماتی را که خواستید، خودتان انجام بدهید.
8

مرحله‌ی بعدی مربوط به OneDrive است. یکی از برنامه‌های کاربردی ویندوز ده همین وان درایو خواهد بود. روی گزینه‌ی Next کلیک کنید تا به مرحله‌ی بعد بروید.
9

در این مرحله یک صفحه‌ی رنگی زیبا ظاهر می‌شود که می‌گوید نصب ویندوز تمام شده و می‌توانید نرم‌افزارهای مورد نیازتان را نصب کنید.
10

تبریک می‌گوییم! هم‌اکنون شما در محیط کاربری ویندوز 10 هستید.
11

روی منوی استارت کلیک کنید. مطمان هستیم که مدت‌هاست انتظار چنین لحظه‌ای را می‌کشید.

 

   • 175 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 آوریل 2016

آخرین دیدگاه های راهنمای گام به گام و تصویری نصب ویندوز 10

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...