چگونه خطوط جدول را تغییر دهیم؟

جدول، انعطاف پذیری زیادی دارد. شما می‌توانید خطوط جدول را تنظیم كنید و نیز رنگ آن را تغییر دهید. برای كل جدول، یك رنگ انتخاب كنید و یا دو رنگ انتخاب كنید، یكی برای خطوط داخلی و یكی برای خطوط خارجی تا به این صورت، یك جلوه سه بعدی ایجاد كنید.

جدول را انتخاب كنید
نقطه درج را در جدول قرار دهید تا جدول برای ویرایش انتخاب شود.

Table Properties را باز كنید
روی جدول كلیك راست كنید و گزینه ‏Table Properties را انتخاب كنید تا كادر محاوره‌ای Table Properties باز شود.

اندازه خطوط جدول را مشخص كنید
در قسمت Borders اندازه خطوط جدول را بر حسب پیكسل در كادر متنیSize وارد كنید. برای خطوط رنگی، باید حداقل یك پیكسل، در نظر بگیرید وگرنه نمی‌توانید رنگ خطوط را مشاهده كنید.

انتخاب رنگ
از منوی Color، یك رنگ برای خطوط جدول انتخاب كنید. برای ایجاد خطوط دو رنگی، از منوهای Light Border و Dark Border استفاده كنید. بعد از اتمام كار، روی OK كلیك كنید بخاطر داشته باشید كه اگر از یك زمینه برای صفحه استفاده كنید، این رنگ‌ها بصورت خودكار تنظیم می‌شوند.

خطوط سلول را تغییر دهید
همچنین می‌‌توانید خطوط تك تك سلول‌ها را تغییر دهید. برای این كار، داخل سلول مورد نظر كلیك كنید.

Cell Properties را انتخاب كنید
روی سلول انتخاب شده كلیك راست كنید و Cell Properties را انتخاب كنید. كادر محاوره‌ای Cell Properties كه شبیه كادر محاوره‌ای Table Properties در مرحله 3 است باز می‌شود.

تغییر دادن خطوط جدول
در قسمت Borders، منوهای رنگ، درست مانند منوهای رنگ در مرحله 4 كار می‌كنند. برای اینكه خطوط، فقط یك رنگ داشته باشند یكی از رنگ‌های منوی Color را انتخاب كنید. و برای اینكه خطوط، دو رنگی شوند، رنگ‌های منوهای Light Border و Dark Border را انتخاب كنید. بعد روی OK كلیك كنید.  • 117 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 مارس 2016

آخرین دیدگاه های چگونه خطوط جدول را تغییر دهیم؟

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...