چگونه اندازه تصویر را تغییر دهیم و بازسازی كنیم؟

به چند طریق می‌توان اندازه تصویر را تغییر داد. با كشیدن مربع‌های كوچك پیرامون تصویر كه در هنگام انتخاب كردن یك تصویر ظاهر می‌شوند یا وارد كردن اندازه دقیق در یك كادر محاوره‌ای. تغییر دادن اندازه تصویر، ظاهر آن را تغییر می‌دهد ولی حجم آن را كم نمی‌كند. برای كاهش دادن اندازه فایل، باید تصویر را بازسازی (resample) كنید.
تصویر را انتخاب كنید
تصویر مورد نظر را انتخاب كنید. مربع‌های تغییر اندازه، پیرامون آن را فرا می‌گیرند.

حفظ كردن نسبت طول به عرض
برای تغییر دادن اندازه تصویر و در عین حال، حفظ كردن نسبت طول به عرض، یكی از مربع‌های گوشه‌ای را با ماوس بكشید.

تغییر دادن اندازه در یك جهت
برای تغییر دادن اندازه تصویر در جهت طول یا عرض، یكی از مربع‌های كناری را بكشید.

Picture Propertiesرا انتخاب كنید
برای تغییر دادن اندازه تصویر، همچنین می‌توانید روی آن كلیك راست كنید و گزینه Picture Properties را انتخاب كنید تا كادر محاوره‌ای Picture Properties باز شود.

طول و عرض را مشخص كنید
برگه Appearance بصورت پیش فرض باز می‌شود. طول و عرض تصویر را در كادرهای Width و Height وارد كنید. این مقادیر را می‌توان بر حسب پیكسل یا بصورت درصدی از تصویر اصلی وارد كرد. اگر نمی‌خواهید نسب طول و عرض تصویر تغییر كند و تصویر خراب شود، گزینه Keep aspect ratio را انتخاب كنید. به این صورت، وقتی كه یك مقدار را وارد می‌كنید Frontpage بصورت خودكار، مقدار دیگر را وارد می‌كند تا تصویر خراب نشود. روی Ok كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای بسته شود.

بازسازی تصویر
برای حذف كردن داده‌های اضافی و كاهش دادن اندازه فایل بر اساس تغییراتی كه در اندازه فایل صورت دادید، روی دكمه Resample در نوار ابزار Pictures كلیك كنید. به این صورت، تصویر تیز و گوشه‌دار به نظر می‌رسد.  • 65 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 مارس 2016

آخرین دیدگاه های چگونه اندازه تصویر را تغییر دهیم و بازسازی كنیم؟

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...