استفاده از نوار ابزار Drawing

اگر نتوانید تصویر مورد نظر خود را برای قرار دادن در صفحه پیدا كنید، می‌توانید خودتان آنرا بسازید. Frontpage 2002 دارای ابزارهایی با بكارگیری آسان و در عین حال كارآیی بالا برای رسم اشكال و خطوط است. شما می‌توانید به ترسیمات خود جلوة سه بعدی اضافه كنید یا یك سایه به آن بدهید كه برجسته و جدا از صفحه به نظر آیند. تمام اینها بعلاوه بسیاری دستورالعملهای سودمند دیگر برای استفاده از نوار ابزار Drawing را در این كار عملی خواهید آموخت.
نوار ابزار Drawing را باز كنید
برای شروع به كار ابتدا در منوی View و سپس Toolbars گزینة Drawing را انتخاب كنید. نوار ابزار Drawing در پایین صفحه نمایان می‌شود.

رسم یك شكل
بیایید با یك شكل ساده شروع كنیم. از نوار ابزار Drawing، گزینة Auto Shapes و سپس Basic Shapes را انتخاب كنید و از منوی تصویری باز شده یك شكل را انتخاب كنید. در این مثال ما یك پنج ضلعی را انتخاب می‌كنیم. روی یك نقطه از صفحه كلیك كنید و اشاره‌گر ماوس را بكشید تا شكل ترسیم شده به اندازه مورد نظر شما درآید؛ با رها كردن ماوس شكل روی صفحه قرار خواهد گرفت.

پر كردن داخل شكل
حالا می‌خواهیم شكل ترسیم شده را رنگ كنیم. برای رنگ كردن شكل می‌توانید از دكمه Fill Color در نوار ابزار Drawing كه بصورت یك سطل رنگ است استفاده كنید. روی فلش كنار سطل رنگ كلیك كنید و از منوی باز شده یك رنگ را انتخاب نمائید و یا می‌توانید با انتخاب Fill Effects داخل شكل ترسیم شده را با یك طیف رنگ، یك تصویر، یك الگو و یا شكل بافت، كاغذ، سنگ و … پر كنید. به همین ترتیب شما می‌توانید با استفاده از دكمه Line Color ، رنگ خط دور شكل ترسیم شده و نوع آنرا تعیین كنید.

افزودن جلوة سه بعدی به شكل
حالا می‌خواهیم به شكل، كمی بُعد بدهیم. روی شكل كلیك كنید و آنرا انتخاب نمائید و سپس روی دكمة 3D Style از نوار ابزار Drawing كلیك كنید. بعد از منوی تصویری باز شده، جلوة سه بعدی مورد نظر خود را انتخاب كنید.

افزودن سایه
شما از راه دیگری هم می‌توانید به شكل، بعد و برجستگی بدهید و آن هم افزودن سایه است. برای این كار روی دكمة Shadow Style كلیك كنید و سایه مناسب برای شكل را انتخاب نمائید.

ویرایش شكل ترسیم شده
ببرای افزایش و یا كاهش اندازه شكل رسم شده، دوایر سفید رنگ اطراف شكل را به سمت داخل و یا خارج بكشید و با حركت دادن دایره سبزرنگ هم می‌توانید شكل را دوران دهید.

افزودن كادر متنی
كادر متنی برای زمانی كه شما می خواهید متنی را دقیقاً در مكان خاصی از صفحه قرار دهید، ابزاری سودمند است. همچنین برای وقتی كه می‌خواهید چند متن را بطور جداگانه در نقاط مختلف صفحه و هر كدام با تنظیمات خاص خودش قرار دهید. برای ایجاد یك كادر متنی روی دكمة Text Box از نوار ابزار Drawing كلیك كنید و نشانه‌گر ماوس را كه به شكل یك علامت «بعلاوه» درآمده روی صفحه بكشید (drag) تا كادری به اندازه مورد نظر شما رسم شود. حالا می‌توانید متن را در آن وارد كنید. رنگ فونت تایپ شده را هم می‌توانید با استفاده از دكمة Font Color از نوار ابزار Drawing تغییر دهید. برای تغییر اندازه كادر متنی، مانند قبل از دوایر سفیدرنگ اطراف آن استفاده نمائید.  • 93 بازدید
  • بهنام نجاتی
  • 14 مارس 2016

آخرین دیدگاه های استفاده از نوار ابزار Drawing

نظرات بسته
اگر نياز به پشتيباني داريد همين حالا با ما تماس بگيريد . تيم پشتيباني رهجو نت بصورت 24 ساعته در خدمت شماست...